برش لیزری در دکوراسیون داخلی

کاربرد برش لیزر در دکوراسیون داخلی چیست؟

برش لیزری
استفاده از دستگاه برش لیزری در بوجود آوردن طرح های بسیار زیبا و به روز مدتی ست در صنعت دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از حکاکی و برش لیزری فضاهای بسیار مدرن و قابل تحسین ایجاد میشود. برش لیزری در دکوراسیون رستوران ها و کافی شاپ ها، خانه ها و ویلاها، مطب ها، هتل ها و ... بسیار کاربرد دارد. به کاربردن طرح های زیبا توسط برش لیزری بر جذابیت فضاها اضافه می کند.  بوجود اوردن تغییرات حتی کوچک در تغییر روحیه افراد در اماکن مختلف مانند مطب پزشکان تاثیر بسزایی دارد. استفاده از رنگ بندی مناسب و طرح های مناسب تاثیر دوچندان در روحیه دارد.
با استفاده از تکنولوژی برش لیزری میتوان انواع چوب، mdf، فلزات مثل استیل و ... را برش و حکاکی کرد. توسط دستگاه برش لیزری طرح های دلخواه را به هر شکل که مدنظر شماست میتوان روی متریال های مختلف پیاده سازی کرد. برش لیزری در ساخت پارتیشن و جداکننده ها در منازل و مطب ها و سالن های زیبایی، هتل ها و ... کاربرددارد. ایجاد سقف کاذب و نرده های بسیار زیبا، آویزهای زیبا و ... از دیگر کاربردهای برش لیزری است. میتوان در فضاهایی که از برش لیزری در دکوراسیون استفاده شده است از نورپردازی مناسب بهره گرفت برای اینکه فضا جلو بهتر و زیباتری داشته باشد.

کاربرد برش لیزری در دکوراسیون داخلی
ابتدا طرح وتصویر مورد نظر را به فایل کامپیوتری تبدیل میکنیم سپس آن را به دستگاه لیزر ارسال میکنیم بعد از آن به مدتی کوتاهی طرح مورد نظر ما بر روی چوب، پارچه وسنگ، شیشه و یا پلکسی گلس آماده می شود.
زمانیکه از برش لیزری به عنوان ساخت پارتنشن و جدا کننده استفاده می شود، این محصولات باعث زیبایی خاصی در آن فضا وهمچنین موجب ایجاد آرامش خاصی در محیط می شوند. محصولاتی که توسط برش لیزری ایجاد می شوند یک مزیت فوق العاده دارند و آن این است که هر شخصی میتواند طرح مورد نظر خود را پیاده سازی کند در واقع این محصولات قابلیت  سفارشی ساخته شدن را دارند. از برش لیزری میتوان برای ساخت دکور و انواع مجسمه و تندیس بهره برد. برای فضاهای خارجی میتوان از فلزات استیل در برش لیزری استفاده کرد.


کاربرد برش لیزری در دکوراسیون داخلی
برش لیزری چه مزیت هایی دارد؟
ایجاد طرح های دلخواه بر روی هر نوع متریالی مانند چوب، ام دی اف، فلز، شیشه، پلکسی گلس و ...
ساخت انواع درب و پارتیشن، انواع دکورها و تابلوهای دیواری توسط برش لیزری
تزیین نمایشگاه ها و اماکنی مانند تالار و هتل توسط برش لیزری
ایجاد اتاق آسانسور با برش دادن ورق های غیر فلزی و ساختن انواع لابی و ...
حکاکی نقوش مختلف و نوشته روی انواع متریال، مثل پارچه و فلز و شیشه در دکوراسیون داخلی

حکاکی توسط دستگاه سی ان سی cnc

 حکاکی چیست؟


بوجود آوردن نقوش و برجستگی های بر روی متریال های مختلف از جمله فلز، چوب، سنگ و ... را حکاکی می گویند. پیش از این حکاکی توسط دست و ابزاراتی ساده صورت میگرفت. با گذشت زمان و نیاز به سرعت و دقت بیشتر کم کم روش های سنتی جای خود را به دستگاه و ماشین الات داد. از جمله دستگاه های سی ان سی cnc و سیستم های کامپیوتری. حکاکی لیزر نیز یکی از موارد استفاده از دستگاه سی ان سی می باشد.

حکاکی لیزر و دستگاه سی ان سیcnc

برش و حکاکی لیزری سی ان سی cnc
امروزه استفاده از دستگاه های حکاکی و برش لیزر به کمک سیستم رایانه بسیار متداول می باشد. که برای برش لیزر فلزات و حکاکی چوب و ورق استفاده می گردد. با استفاده از دستگاه سی ان سی و به کار بردن علم لیزر، میتوان ورق های فلزی از جنس آهن، استیل  و آلومینیوم و ... را با مهارت بسیار بالا و دقت برش دقیق انجام داد. و اما روش کار چگونه است؟ ابتدا فایل طرح و نقش مورد نظر خود را به صورت فایلی با پسوند اتوکد آماده می کنیم و به کامپیوتر ارسال می نماییم سپس نقشه کشی انجام می شود و فایل به دستگاه انتقال پیدا می کند.با استفاده از برش لیزر و حکاکی کردن کارهای بسیاری میتوان انجام داد از جمله حک کردن شماره و عددها روی ورق های فلزی و یا برش اسم و حروف، سوراخ کردن فلزات، ایجاد نقوش بسیار زیبا و دقیق و ...
دستگاه های سی ان سی انواع مختلفی دارند که نوع و اندازه دستگاه لیزر سی ان سی مشخص کننده ضخامت برش و ابعاد برش می باشد.
با توجه به اینکه دستگاه های سی ان سی یک نوع سیستم کامپیوتری دارند برای انجام عملیات نیاز به اپراتوری می باشد که قادر به خواندن نقشه های اتوکد باشد. این مورد در باره دستگاه پانچ سی ان سی cnc نیز صادق می باشد.

حکاکی لیزر چه مزیت هایی دارد؟
کیفیت محصول نهایی بسیار بالا می باشد نسبت به متودهای دیگر موجود
برش دقیق و ظریف کار
صرفه جویی در زمان و کاهش تایم برای اماده کردن محصول نهایی