محصولات گروه صنعتی پویا برش

خم لوله و پروفیل

خم لوله و پروفیل

راسته بر

راسته بر

cnc سنگ

cnc سنگ

برش cnc پلاسما

برش cnc پلاسما

برش لیزری

برش لیزری

واترجت

واترجت

دستگاه cnc چوب

دستگاه cnc چوب

نورد ورق

نورد ورق

 برش لیزری طلا


فلز طلا از فلزات بسیار ارزشمند و گران قیمت می باشد و این فلز زیبا دارای قابلیت انبساط بسیار بالاست. طلا استحکام و سختی بالایی دارد. این فلز دارای قابلیت تغییر رنگ دارد. طلا بسیار سریع نقطه ذوبش پایین آمده و به صورت آلیاژ می شود به همین علت از عنصر های شکننده محسوب می شود. ترکیب طلا با نیکل و پالادیوم و نقره، طلای سفید را تشکیل می دهند.


برش لیزری طلا
دستگاه برش و حکاکی لیزر طلاسازی

 
همچنان که تکنولوژی رو به جلو می رود و پیشرفت می کند، دستگاه های برش لیزری جایگزین دستگاه های قدیمی و سنتی شده اند. در این خصوص دستگاه لیزر طلا نیز دارای پیشرفت گسترده ای شدند. هم اکنون این دستگاه های برش لیزری در کارگاه های کوچک و بزرگ جواهرات سازی استفاده می شوند. در این دستگاه ها، از تابش پرتو لیزر برای برش دادن مواد استفاده می شود.
دستگاه های برش لیزری طلا، دارای این قابلیت هستند که حروف، اعداد و انواع نقش ها را روی ماده حکاکی لیزری کنند. از دستگاه برش لیزری برای حکاکی روی سنگ ها نیز استفاده می شود. استفاده از دستگاه برش لیزری بسیار آسان می باشد و انرژی کمی مصرف می شود. به همین دلیل استفاده از این دستگاه ها روز به روز افزایش پیدا میکند.
حکاکی لیزری فلزاتی مانند طلا و پلاتین و .... و همچنین فلزاتی مثل انگشتر توسط روتاری امکان پذیر می شود.
حک لیزری طلا دقتی با واحد میکرون دارد این بدان معناست که دقت بسیار بسیار بالایی دارد. امروزه برش طلا توسط دستگاه برش لیزری فایبر بسیاری از نیازها را مرتفع کرده است. از کاربردهای دستگاه برش لیزری ، حکاکی نگینها، سنگهای یاقوت و ...، حکاکی لیزری بر روی انواع انگشترها و النگوها می باشد. توسط دستگاه برش لیزری می توان نام ها، انواع نقشها، تاریخ و آرم ها، تصاویر چهره اشخاص، اعداد و ..... را لیزر کرد.
دستگاه های برش لیزری مخصوص طلا این قابلیت را دارند که تصاویر را با کیفیتی باورنکردنی بر روی طلا اجرا کنند.

 

دستگاه برش cnc

برش Cnc پلاسمابرش Cnc هواگاز


آخرین مقالات